Test detských autosedačiek 2011 II.

Publikované v časopise 11/2011

 

Detské autosedačky pre vás testujeme pravidelne. V tomto teste sme sa zamerali na autosedačky uvedené na trh v priebehu roka 2011. Sú bezpečné, ale aj tak majú niektoré svoje „ale“...

 

Čo zistil dTest o detských autosedačkách?

Bezpečnosť autosedačiek: Testovali sme sedem nových autosedačiek. Všetky výrobky sú bezpečné. Ktorú konkrétnu detskú autosedačku vybrať? Pozrite sa na parametre a ďalšie údaje, ktoré sme o nich zistili.

Pozor na ftaláty: Bohužiaľ aj tentoraz sme objavili detskú autosedačku, ktorá obsahuje veľké množstvo chemických látok. Ide o ftaláty, ktoré sa používajú pri zmäkčovaní plastov. Dieťa prichádza do priameho styku so sedačkou. Nepripusťte, aby na neho pôsobili ftaláty. 

Hodnotenie autosedačiek: Do hodnotenia v našom teste sme zaradili ochranu dieťaťa, ale tiež obsluhovanie a komfort autosedačky. Majte prehľad o tom, ako jednotlivé detské autosedačky dopadli.

dTest je tu pre vás. Znovu sme sa zamerali na detské autosedačky. Ako dopadli? Ktoré budú pre vášho potomka najlepšie? Predplaťte si náš test a budete vedieť viac.


Databáze testovaných výrobků

Autosedačky (123 výrobků)
poslední aktualizace: 22.5.2014


Prihlásiť