Test detských autosedačiek 2012 II.

Publikované v časopise 11/2012

 

Najdrahšia autosedačka v teste dopadla najhoršie. Výrobok pre najmenších obsahuje vysokú koncentráciu ftalátov. Dve zásadné zistenia nového testu ukazujú na pretrvávajúce rozdiely v kvalite aj miere poskytovanej ochrany. Od budúceho roka začne platiť úplne nové rozdelenie autosedačiek podľa výšky detských cestujúcich.

 

Čo zistil dTest o detských autosedačkách?

Cena nie je ukazovateľ kvality: Detské autosedačky to znova potvrdzujú. Najdrahšia autosedačka v teste dopadla najhoršie. Obsahuje vysokú koncentráciou ftalátov. Na ftaláty sme už upozorňovali. Vyhnite sa autosedačkám s chemickým rizikom.

Testované autosedačky: Testovali sme pre vás staršie aj novšie autosedačky. Aká je súčasná kvalita jednotlivých modelov? Odstraňujú výrobcovia nedostatky, ktoré sa prejavili pri predchádzajúcich testovaniach?

Dôležitosť základne: Niektorí ľudia sa domnievajú, že základňa autosedačky prináša deťom väčšiu bezpečnosť. Nie je to pravidlo. Presvedčte sa sami.

Naše hodnotenie: Pri hodnotení sme brali do úvahy ochranu dieťaťa a obsluhovanie/komfort.

dTest je tu pre vás. Teraz sme sa zase zamerali na bezpečnosť najmenších. Ktorú detskú autosedačku vybrať? Na čo sa pri jej výbere zamerať? Predplaťte si časopis dTest a dozviete sa viac.


Testované výrobky - autosedačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Autosedačky (123 výrobků)
poslední aktualizace: 22.5.2014


Prihlásiť