Test detských autosedačiek 2012

Publikované v časopise 6/2012

 

Detské autosedačky sa v dTeste objavujú pravidelne. Predchádzajúce  testovanie násupozornilo na vysoký výskyt chemických látok, ktoré sú zdraviu škodlivé. Tieto nedostatky boli odstránené. Neznamená to však, že by už teraz boli autosedačky celkom bez chýb.

 

Čo zistil dTest o detských autosedačkách?

Celoeurópske testovanie detských autosedačiek:Výsledky, ktoré vám prinášame, vznikli na základe 160 čelných a 90 bočných nárazov. Urobili sme 184 praktických skúšok s figurínami a 770 praktických skúšok so skutočnými deťmi.

Základňa pri detských autosedačkách:Premýšľate o detskej autosedačke so základňou? Test ukázal, že niekedy sú lepšie modely bez nej.

Autosedačky bez chrbtovej opierky:Na tieto detské autosedačky si dajte pozor. Sú určené pre deti najvyššej váhovej kategórie. Chrbtová opierka pri nich je, ale môžete ju oddeliť. Sedačky bez chrbtovej opierky však v našich testoch pravidelne zlyhávajú.

Naše testovanie:Do výsledkov nášho testovania sme zahrnuli nielen ochranu dieťaťa, ale hodnotili sme aj obsluhovanie a komfort detských autosedačiek.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na testovanie detských autosedačiek. Sú v nich vaše deti v bezpečí? Ktorým modelom sa treba radšej vyhnúť? Predplaťte si časopis dTest a dozviete sa viac.


Testované výrobky - autosedačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Autosedačky (123 výrobků)
poslední aktualizace: 22.5.2014


Prihlásiť