Test detských autosedačiek 2011

Publikované v časopise 6/2011

Opäť sme testovali bezpečnosť detských autosedačiek. Ktoré sú najbezpečnejšie? Ako je to s isofixovými modelmi? Neobsahujúautosedačky toxické látky? Na tieto aj ďalšie otázky dokáže náš dTest odpovedať.

Čo zistil náš dTest o detských autosedačkách?

Kvalitné autosedačky: Neuspokojte sa len s tým, že detská autosedačka, ktorú kupujete, prešla homologačnými skúškami podľa normy ECE 44. Týmto testom musia prejsť všetky autosedačky.  Žiadajte viac.Viete, že do tejto skúšky napr. nie je zahrnutá skúška ochrany pri bočnom náraze? Ktoré autosedačky obstáli v tejto skúške?

Systém isofix: Tento systém býva často veľmi chválený. Je považovaný za najbezpečnejší spôsob uchytenia detskej autosedačky. Je však nutné si uvedomiť, že pokiaľ bude detská autosedačka nekvalitná, systém isofix vám nepomôže.

Ako dlho vydrží autosedačka: Koľko detských autosedačiek váš potomok bude v priebehu svojho detstva potrebovať? Záleží na tom, aké autosedačky budete využívať. Zoznámime sa s jednotlivými typmi.

Jedovaté autosedačky: Náš test ukázal, že niektoré výrobky majú vo svojich člúnených poťahoch nebezpečné chemické látky. Dajte si na ne pozor.

Naše testovanie: V teste detských autosedačiek sme sa sústredili predovšetkým na dva aspekty: ochrana dieťaťa a komfort pri obsluhe autosedačky.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na autosedačky. Ktoré modely sú najlepšie a poskytnú stopercentnú ochranu vášmu potomkovi? Predplaťte si náš dTest a budete vedieť viac.


Databáze testovaných výrobků

Autosedačky 2011 (3 výrobků)
poslední aktualizace: 1.6.2011


Prihlásiť