Test prenosných bezdrôtových reproduktorov 2022

Sdílejte

Publikované v časopise 12/2022

Prenosné bezdrôtové reproduktory rozhodne nepatria medzi sezónny tovar. Kvalitne reprodukovaná hudba poteší na oslave pod širákom aj na lyžiarskom zájazde. Na trhu ich však nie je práve málo. A naše testy pravidelne ukazujú, že údaje výrobcov obvykle nevypovedajú veľa o ich skutočných kvalitách. Ktorý reproduktor vás teda roztancuje?

Bluetooth reproduktory v teste

  • reproduktory všetkých cenových kategórií
  • skúšky zvuku, ovládania aj batérie
  • možnosť porovnať celkové hodnotenia výsledkov jednotlivých skúšok
  • nové modely výrobcov JBL, Bose, Sony, LG, Niceboy, Lamax a ďalších…

Sony, Bose, LG alebo JBL. Ktorý je najlepší bluetooth reproduktor pre vás? Ako kvalitne hrajú nové prístroje? Ako ľahko sa používajú a ako dlho vydržia hrať na jedno nabitie? dTest nechal laboratórne otestovať 30 nových prenosných bezdrôtových reproduktorov.

Prenosný reproduktor: Zvuk v hlavnej úlohe

Kvalita zvuku nie je čosi, čo sa dá zistiť jednoduchým pohľadom na špecifikáciu výrobkov. Na papieri porovnateľné prenosné reproduktory, môžu hrať v skutočnosti úplne inak. Naše skúšky ukázali, že nezáleží natoľko na veľkosti, hmotnosti, alebo cene. Pomerne vysokú kvalitu reprodukcie sme našli aj v prístrojoch, od ktorých by ste to nečakali.

Mini reproduktor radšej nie

Medzi testované výrobky sme nezaradili len veľké a drahé bluetooth reproduktory, ale aj menšie a lacnejšie prístroje. A práve v nižšej hmotnostnej kategórii bol kvalitný zvuk extrémnou vzácnosťou. Jeden z menších prenosných bezdrôtových reproduktorov dokonca za kvalitu reprodukcie získal nedostatočné hodnotenie.

Dlhá výdrž? Áno, ale...

Výdrž batérie je ďalším z údajov, ktoré výrobcovia skoro vždy uvádzajú a takmer nikdy sa na ne nedá spoľahnúť. V našom teste bluetooth reproduktorov sme našli aj výrobcov, ktorí svoje prístroje podcenili. Dva testované reproduktory napríklad vydržali prehrávať hudbu viac ako 10 hodín dlhšie, ako výrobcovia deklarovali.

Repro v rukách odborníkov

Naše testy sú viac ako recenzie. Vzorky pre naše testy nakupujeme takisto ako bežní spotrebitelia. Nikdy nám ich neposkytujú výrobcovia. Všetky produkty testujeme v akreditovaných laboratóriách a hodnotenie vypočítavame z nameraných dát, prípadne kvantifikovaných hodnotení niekoľkých používateľov. Prečítajte si viac o tom ako pracujemeako testujeme bluetooth reproduktory.


Testované výrobky - prenosné bezdrôtové reproduktory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Prenosné bezdrôtové reproduktory (30 výrobků)
poslední aktualizace: 1.12.2022


Prihlásiť