Test soundbarov 2022

Publikované v časopise 2/2022

Sú nenápadné, niektoré dokonca elegantné. A napriek tomu dokážu poriadne „revať“. Soundbary si už dávno našli miesto v mnohých domácnostiach. Obľúbenosti týchto zariadení zodpovedá aj ponuka, ktorá je skutočne široká. Ktorý produkt poslúži najlepšie práve vám? Otestovali sme 32 modelov, aby sme vám výber uľahčili.

Zvuk, ktorý produkujú samotné televízie, je v súčasnosti na prijateľnej úrovni. Niektorí výrobcovia dokonca sebavedomo vyhlasujú, že ich prístroje dokážu pomocou rôzne smerovaných vstavaných reproduktorov simulovať priestorový zvuk. Ako sme sa presvedčili v našom mini teste podobných technológií (dTest 7/2021), podobné tvrdenia treba brať s veľkou rezervou. Ak chcete skutočne kvalitný filmový zážitok, ideálna je investícia do súpravy reproduktorov rozmiestnených okolo vás.

Soundbary sú aspoň na papieri zlatou strednou cestou. Keď už sa snažia simulovať priestorový zvuk, zhodne s niektorými televízormi, spoliehajú sa na odrážanie zvuku od stien, prípadne aj od stropu. Dokonalý filmový zážitok zvyčajne neponúkajú, medzery v zvukovom prejave samotnej televízie však zvládnu vyplniť.

Do nášho testu sme zahrnuli viac ako tridsať nových modelov. Priestor sme dali prístrojom s externým subwooferom aj bez neho. Nediskriminovali sme ani na základe ceny. Vo výbere preto nájdete soundbar za menej ako 130 €, ale aj za viac ako 1800 €.

Prístroje sme dali laboratórne otestovať podľa nového testovacieho programu. Prirodzene, že sme sa venovali najmä skúškam zvuku, sledovali sme však aj spotrebu elektrickej energie, alebo jednoduchosť ovládania. Mimo súťaže (teda bez vplyvu na celkové hodnotenie) sme rozdávali známky aj za pestrosť výbavy a dôraz na ochranu súkromia pri prístrojoch s wifi pripojením.


soundbary s externím subwooferem (porovnat)

soundbary bez externího subwooferu (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Soundbary (32 výrobků)
poslední aktualizace: 3.2.2022


Prihlásiť