Test prenosných bezdrôtových reproduktorov 2021

Sdílejte

Publikované v časopise 6/2021

Či už za to môže číra nenávisť ku káblom, honba za najlepším umiestnením zdroja zvuku vzhľadom na akustiku miestnosti, alebo funkcie hlasových asistentov, mnoho bezdrôtových reproduktorov si okrem parku, párty alebo pikniku nájde miesto aj v domácnosti. Medzi najnovšie overenými modelmi teda nájdete aj také, ktorých výbava a dizajn napovedajú, že sa im najviac páči pod strechou.

Na rozdiel od iných segmentov inteligentnej elektroniky (napríklad hodiniek), výrobcovia bezdrôtových reproduktorov evidentne netrpia nedostatkom priestoru na inovácie. Aj keď je počúvanie hudby cez bezdrôtovú technológiu bluetooth stále to, čo od bezdrôtových reproduktorov očakávame predovšetkým, dnes už niektoré modely dokážu oveľa viac. Časť produktov sa napríklad dokáže spojiť s inými prístrojmi cez wi-fi, čím sa výrazne rozširuje okruh zariadení, ktoré sa dajú použiť ako zdroj zvuku. Viac prístrojov dokáže plniť aj funkciu hlasového asistenta, ktorý vám pomocou ovládania hlasom vyhľadá napríklad informáciu na internete, alebo zapíše poznámku do kalendára.

Podobné funkcie sú však väčšinou natoľko špecifické, že ak spotrebiteľ hľadá prístroj podporujúci práve takú alebo onakú funkciu, väčšinou nemá na výber z viacerých možností. Pri testovaní prenosných bezdrôtových reproduktorov sa preto stále venujeme predovšetkým základom. Zisťujeme kvalitu reprodukcie, jednoduchosť ovládania, výbavu aj mobilitu. Testovací program zostal nezmenený, výsledky sa dajú porovnávať s produktmi testovanými v minulosti produktmi. Ako teda dopadli výrobky v aktuálne otestovanej várke?


Testované výrobky - přenosné bezdrátové reproduktory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Prenosné bezdrôtové reproduktory 2019–2021 (80 výrobků)
poslední aktualizace: 3.6.2021


Prihlásiť