Test kosačiek 2021

Publikované v časopise 5/2021

Váš trávnik si zaslúži tú najlepšiu starostlivosť, aby na jar, aj v lete, vyzeral ako zo žurnálu. V laboratóriu sme v uplynulých mesiacoch dali otestovať 39 modelov kosačiek. Do výberu sme zahrnuli klasické benzínové aj elektrické, najvyššie zastúpenie však tentoraz mali stále populárnejšie akumulátorové modely. Ich ponuka je z roka na rok väčšia a líšia sa cenou, výbavou aj kvalitou. Počítajte však s tým, že za dobrú batériovú kosačku si musíte, oproti káblovému modelu, priplatiť.

Trend lítiových strojov zďaleka nepostihol len oblasť hi-tech elektroniky a náradia. Batériové kosačky predstavujú značne pestrú kategóriu − nájdete medzi nimi modely s cenovkou blížiacou sa lacným elektrickým kosačkám, ako aj luxusnejšie stroje, ktoré majú ambície stať sa konkurenciou kosačkám na benzín.

Mierne inovovaný testovací program absolvovalo celkovo 22 batériových, sedem elektrických a desať benzínových kosačiek. Vo všetkých skupinách sme narazili na veľmi kvalitné výrobky, vyslovených sklamaní bolo našťastie málo.


benzínové sekačky (porovnat)

elektrické sekačky (porovnat)

akumulátorové sekačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kosačky na trávu (39 výrobků)
poslední aktualizace: 29.4.2021


Prihlásiť