Test robotických kosačiek 2020

Publikované v časopise 5/2020

Je čas seknúť so starými kosačkami? Pekne strihaný, hustý a krásne zelený trávnik pristane každej záhrade. Môžete ho mať bez toho, aby ste boli týždeň čo týždeň zaliati potom. Robotické kosačky sú inteligentné, pracovité a väčšina sa dokáže postarať o trávnik, za ktorý sa nemusíte hanbiť. Náročným testom sme podrobili dve desiatky robotov a s potešením môžeme prezradiť, že pekný trávnik vám zaistia aj niektoré modely s priaznivou cenou. Na druhej strane sme narazili aj na výrobok, ktorý môže spôsobiť zranenie.

Robotickým kosačkám sme sa naposledy venovali pred tromi rokmi, vlani aj predvlani sme sa zamerali na klasické benzínové, elektrické a akumulátorové modely. Nastal preto čas opäť sa pozrieť na čepeľ trávnym automatom. Spolu s našimi zahraničnými partnermi sme vymysleli novú optimalizovanú sériu skúšok, ktoré sa pozerajú na najdôležitejšie parametre každej robotickej kosačky − kvalitu kosenia, jednoduchosť obsluhovania, výdrž batérie, dielenské spracovanie, hlučnosť aj bezpečnosť.

Sami sme boli zvedaví, či dvadsiatka kosačiek prejde testom bez ťažkostí, alebo či z nich nový testovací program nenarobí fašírku. Cenové rozpätie vyskúšaných modelov je široké − najlacnejšia LandXcape LX790 môže byť vaša už za nejakých 330 € a ceny modelov Honda Miimo 310Stihl RMI 632 sa pohybujú okolo 1 800 €.


Testované výrobky - robotické sekačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Robotické kosačky (20 výrobků)
poslední aktualizace: 30.4.2020


Prihlásiť