Test GPS navigácií 2013

Publikované v časopise 1/2013

Predaj klasických navigácií klesá, čím ďalej tým viac motoristov sa uchyľuje k aplikáciám pre smartfóny. Test ukázal, že pri porovnaní s jednoúčelovými zariadeniami obstoja. Niektoré však majú viaceré muchy. Do prehľadu sme zaradili navigácie novo otestované, ale aj tie skôr publikované, ktorá sú stále aktuálne. Ktorá bude cestou na dovolenku sprevádzať práve vás?

Čo zistil dTest o GPS navigáciách?

Klasické verzus mobilné navigácie: V teste sme sa zamerali nie len na klasické navigácie, ale tak isto na stále častejšie používané aplikácie pre smartfóny. Dokážu obstáť? Aké sú ich prípadné nedostatky?

Testovanie navigácií: Klasické aj mobilné navigácie sme testovali rovnakým spôsobom. Na zaistenie rovnakých podmienok sme výrobky testovali v laboratóriu s využitím simulátoru GPS signálu.

Navigácie zadarmo: Za navigácie nemusíte míňať peniaze. Mnohí vodiči budú spokojní aj s navigáciami pre mobilné telefóny dostupnými zadarmo. Niektorým je však lepšie sa vyhnúť.

Naše hodnotenie: Pri hodnotení kvality GPS navigácií sme brali do úvahy kvalitu navigovania, rýchlosť, pohodlnosť obsluhovania, vybavenosť, konštrukciu prístroja aj vlastnosti aplikácie.

dTest je tu pre vás. Tentoraz ponúkame pomocnú ruku všetkým, ktorí zháňajú navigáciu. Vyberiete si klasickú či mobilnú? Ktoré GPS navigácie dopadli v našom teste najlepšie? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Databáze testovaných výrobků

GPS navigácie (101 výrobků)
poslední aktualizace: 27.10.2020


Prihlásiť