Test GPS navigácií 2012

Publikované v časopise 2/2012

 

Keď sme sa chceli v minulosti dostať do cieľa, ktorý sme nepoznali, pomohla nám klasická papierová mapa. Niekto používa mapu dodnes, iní ju  nahradili modernejším riešením - GPS navigáciou. Otestovali sme pre vás rôzne modely navigácií.

 

Čo zistil dTest o GPS navigáciách?

Navigácia: Používanie navigácie širokou verejnosťou je bežné iba niekoľko rokov. Ide predovšetkým o automobilové navigácie. Ich princíp je stále rovnaký. Vývoj sa týka predovšetkým detailov, napr. kvality hlasových pokynov a obrazového navádzania.

Obsluha navigácie: Pri výbere navigácie berte do úvahy aj pohodlnosť obsluhy. Niektoré modely pomaly reagujú pri zadávaní adresy a ich obsluha je celkovo nepohodlná a zdĺhavá.

Displeje navigácií: Dôležitým kritériom pri výbere GPS navigácie by pre vás mal byť displej. Líši sa svojou kvalitou aj čitateľnosťou vo veľmi svetlom prostredí. A ako je to pri navigácii s prepínaním na nočný režim?

Naše hodnotení: Pri hodnotení navigácií sme brali do úvahy kvalitu navigovania, obsluhu, mapy a body záujmu, prevádzkovú dobu a vybavenosť.

dTest je tu pre vás. Tentoraz prinášame výsledky všetkým, ktorí sa zaujímajú o GPS navigácie. Aká je ich kvalita a ktorý model si vybrať? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Databáze testovaných výrobků

GPS navigácie (101 výrobků)
poslední aktualizace: 1.4.2020
GPS navigácie (56 výrobků)
poslední aktualizace: 8.2.2012


Prihlásiť