Test GPS navigácií 2011

Publikované v časopise 2/2011

GPS navigácie používa dnes stále viac motoristov. Na trhu nájdete navigácie rôzneho cenového rozpätia. Aká sa vyplatí vám? Pamätajte na to, že okrem kvalitnej navigácie potrebujete aj rozsiahle a pravidelne aktualizované mapy. TEST vám poradí, ako vybrať kvalitnú GPS navigáciu.
 

Čo zistil náš test o GPS navigáciách?

Rozdiely v navigáciíách: Na trhu sú rôzne modely GPS navigácií. Niektoré vám ponúkajú doplnkové funkcie, napr. prehrávač hudby, videa, prehliadač fotografií atď. Je nutné si uvedomiť, že rozdiely sú medzi prístrojmi aj v tom, ako dobre navigujú. Vyberajte starostlivo.

Aktuálne mapy: Sú základom celej navigácie. Dôležité je pokrytie, teda oblasti, na ktorých vás bude navigácia sprevádzať. Vieme, aké vybavenie máp majú konkrétne prístroje.

Naše testovanie: Pri testovaní GPS navigácií sme sa zamerali na mapy, vybavenie, obsluhu, navigáciu, prevádzkový čas, odolnosť a spracovanie.

Čo navigácia nedokáže: Je nutné si uvedomiť, že navigácia je len radcom. Rozhodne za vás nebude myslieť. Nemá totiž aktuálne informácie o skutočnej situácii na vozovke. Preto vás môže zaviesť na cestu, ktorá je dočasne uzatvorená a pod. S tým je nutné počítať.

TEST je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na GPS navigácie. Čo od nich môžete očakávať a aký prístroj sa vám vyplatí? Predplaťte si náš časopis Test a budete vedieť viac.


Testované výrobky - GPS navigace (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

GPS navigácie (101 výrobků)
poslední aktualizace: 24.6.2019
GPS navigácie (56 výrobků)
poslední aktualizace: 8.2.2012


Prihlásiť