Test navigácií do mobilov 2012

Publikované v časopise 8/2012

 

Samostatným GPS navigáciám čím ďalej úspešnejšie konkurujú aplikácie pre inteligentné telefóny. Navigácia v mobile môže byť plnohodnotným riešením, v niektorých prípadoch dokonca lepším ako navigácia klasická. Aplikácie sú lacnejšie a ak sa zmierite s niektorými obmedzeniami, možno vám bude stačiť aj niektorá dostupná zadarmo. Nie všetky fungujú bez pripojenia na internet, čo je nutné zohľadniť zvlášť pri cestách do zahraničia.

 

Čo zistil dTest o navigáciách do mobilov?

Samostatná navigácia verzus mobilná aplikácia: Kvalitné navigácie sú v oboch kategóriách. Kupovať si inteligentný telefón len kvôli navigácií sa nevyplatí, ale pokiaľ ho máte, alebo aj tak plánujete kúpiť si ho, na kúpu samostatnej navigácie veľa dôvodov nie je.

Navigácie do mobilov - platené aj zadarmo: Ak budete zháňať navigáciu do mobilu, stretnete sa s platenými aj dostupnými zadarmo. Aký je v nich rozdiel? Aplikácie zadarmo majú svoje obmedzenia, napr. môžu kvôli fungovaniu vyžadovať pripojenie na internet. Mnohým motoristom však stačí.

Hodnotenie navigácií pre mobily: Pri hodnotení mobilných navigácií sme vzali do úvahy okrem iného kvalitu hlasového aj obrazového navigovania, rýchlosť výpočtu a relevanciu prepočtu trasy, celkovú rýchlosť navigácie, užívateľskú ústretovosť, voľby cieľa, možnosti nastavenia trasy a ďalšie.

dTest je tu pre vás. Poradíme vám s výberom kvalitnej navigácie. Chcete zistiť, ktorá mobilná aplikácia alebo samostatná navigácia vám bude najviac vyhovovať? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Databáze testovaných výrobků

GPS navigácie (105 výrobků)
poslední aktualizace: 31.5.2021


Prihlásiť