Test opaľovacích prípravkov 2012

Publikované v časopise 7/2012

Vybrať si kvalitný opaľovací prípravok nie je jednoduché. Veľakrát  sa nemáte čoho chytiť. Cena pri výbere opaľovacieho prostriedku nie je ukazovateľom a nekvalitné opaľovacie prípravky nájdete v drogériách aj lekárňach.

Čo zistil dTest o opaľovacích prípravkoch?

Kozmetické verzus zdravotnícke prípravky:Testovali sme kozmetické aj zdravotnícke prípravky. Mali by ste vedieť, že ani jedna skupina prípravkov vám nezaručí kvalitu. Je medzi nimi nejaký rozdiel?

Informácie pre spotrebiteľov:Objavili sme nedostatky v informáciách, ktoré výrobcovia uvádzajú na svojich prípravkoch. Pritom bez správneho používania nepomôže spotrebiteľovi ani najlepší opaľovací prípravok.

Kozmetické vlastnosti:Testy kozmetických vlastností dopadli pri väčšine prípravkov dobre. Niektoré prípravky boli však husté a horšie sa roztierali. V našom teste sa objavili aj kozmetické prípravky, ktoré sa lepili. Dobre sa aplikovali opaľovacie mlieka a oleje.

Hodnotenie kvality opaľovacích prostriedkov:V teste sme hodnotili UVB ochranu, UVA ochranu, kozmetickú kvalitu, pokyny na používanie a deklaráciu.

dTest je tu pre vás. Tentoraz vám pomôže pri výbere vhodného opaľovacieho prípravku. Buďte si istí, že používate prípravok, ktorý vás pred slniečkom skutočne ochráni. Predplaťte si dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - opalovací přípravky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Opaľovacie prípravky 2012 (21 výrobků)
poslední aktualizace: 3.7.2012


Prihlásiť