Test elektrických kosačiek na trávu 2012

Publikované v časopise 3/2012

 

Rozhodli ste sa, že si pre vašu záhradku kúpite elektrickú kosačku na trávu a chcete si zvoliť nejaký menší model? Nešetrite na ňom. Náš test ukázal, že mnohé lacné modely nedosahujú dostatočnú kvalitu.

 

Čo zistil dTest o elektrických kosačkách na trávu?

Ako vybrať kosačku na trávu: Ak si vyberáte elektrickú kosačku na trávu, je dobré sústrediť sa na mnohé aspekty, napr. veľkosť trávnika, tvar záhrady, ale aj tolerantnosť susedov. Prečo je dôležitý posledný aspekt? Podľa neho budete vedieť, akú hlučnú kosačku si môžete dovoliť. 

Výkon motora: Pri výbere kosačky nepreceňujte výkon motora, nie je taký dôležitý. Do istej miery síce ovplyvňuje kvalitu pokosenia, ale nezáleží len na výkone kosačky, predovšetkým na jej celkovej konštrukcií.

Hodnotenie kosačiek na trávu: Pri hodnotení kosačiek sme brali do úvahy kosenie,obsluhovanie, návod na použitie, hlučnosť, spotrebu elektrickej energie, spracovanie, rozmery a vybavenie.

dTest je tu pre vás. Tentoraz vám pomôže s výberom optimálnej elektrickej kosačky na trávu. Viete, ktorý z menších modelov bude pre vás najvhodnejší? Predplaťte si dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - elektrické sekačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Elektrické sekačky 2012 (14 výrobků)
poslední aktualizace: 11.3.2012


Prihlásiť