Test benzínových kosačiek 2013

Publikované v časopise 3/2013

Rozdiely v kvalite kosačiek na trávu nie sú tak výrazné ako rozdiely v ich cenách. Najlepšiu kosačku v teste si môžete kúpiť za necelých 1200 EUR, prakticky rovnaké výkony má aj model za 280 EUR. Prakticky všetky testované kosačky boli veľmi hlučné a mali vysokú spotrebu paliva.

Benzínové kosačky na trávu s väčším záberom sú vhodné na stredné až väčšie záhrady. Niektoré výrobky sú pomerne drahé. V teste sme porovnali výrobky nižšej cenovej kategórie, aj tie, ktoré patria k najdrahším na trhu. Sústredili sme sa predovšetkým na to, ako dobre jednotlivé modely kosia trávu.

Test ukázal, že rozdiely v kvalite nie sú zďaleka také veľké ako rozdiely v cene. Veľmi kvalitnú kosačku si môžete kúpiť aj za cenu pod 400 EUR, aj keď všetky lacné modely zďaleka kvalitné nie sú. Platí to ale aj naopak, drahšie modely často v teste nedopadli tak, ako by ste to podľa ceny očakávali.

Problémom benzínových kosačiek je vysoká spotreba pohonných hmôt aj hlučnosť. Aj napriek tomu sú medzi jednotlivými modelmi rozdiely a je možné si vybrať kosačku tichšiu aj úspornejšiu.


Testované výrobky - benzínové sekačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Benzínové kosačky (37 výrobků)
poslední aktualizace: 27.2.2013


Prihlásiť