Test benzínových sekačiek 2011

Publikované v časopise 4/2011

Motorové rotačné sekačky s šírkou sekania väčšou ako 50 cm sú vhodné predovšetkým na sekanie veľkých záhrady o rozlohe väčšej ako 250 m2. Väčšina z testovaných si ľahko poradí s vysokou trávou a nesklame ani na nerovnom alebo kopcovitom teréne.

Ako golfové ihrisko

Z devätnástich sekačiek získali všetky, až na jednu, známku dobre a boli hodnotené ako mohutné a výkonné stroje, ktoré účelu – sekania veľkých plôch – vyhovujú.

Šesť z testovaných sekačiek získalo za kvalitu sekania hodnotenie »veľmi dobre« a tie najlepšie z nich sa dajú bez obáv použiť aj na profesionálne účely. Väčšina testovaných tiež zvládne mulčovanie, teda sekanie bez zberu trávy, populárnu metódu, ktorá vás zbaví nutnosti spracovať množstvo posekanej trávy a ešte zaistí živiny pre váš trávnik.

Niektorým sekačkám sa dajú vytknúť predovšetkým nedostatky týkajúce sa obsluhy a hlučnosti, veľké rozdiely sme našli tiež pri spotrebe paliva, ktorá sa môže pri jednotlivých modeloch líšiť až dvojnásobne. Aj keď celkovo ide o zanedbateľné čiastky, pri skutočne veľkej záhrade a častom sekaní sa to na vašej peňaženke prejaví, nehľadiac na ekologické aspekty.


Testované výrobky - benzínové sekačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Benzínové kosačky (37 výrobků)
poslední aktualizace: 27.2.2013


Prihlásiť