Databáze nebezpečných výrobků

Kid dětská mikina

Hlásenie RAPEX 12/2020

Zelená dětská mikina s dlouhými rukávy a zipem. Na přední straně jsou kapsy a obrázek s číslem 96 v růžové barvě. Velikost: 6.

Typ výrobku Kid
Kategórie Deti - Oblečenie, textil a módne doplnky
Riziko Uškrtenie
Nebezpečenstvo

V oblasti krku jsou šňůrky s volnými konci. Ty by během různých činností dítěte mohly někde uvíznout a mohlo by dojít k uškrcení.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14682.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Chorvatsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (prodejce).

Dátum vydania 22.03.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť