Test letných pneumatík 2020

Publikované v časopise 3/2020

Aprílová zima je za nami a opäť nastáva obdobie, keď majú pneuservisy poriadne naponáhlo. Ak kupujete nové letné pneumatiky, dajte si na výbere záležať, aby vám obutie vozidla zabezpečilo bezpečnú a pohodlnú jazdu pri všetkých podmienkach. V tohtoročnom teste letných pneumatík sme si posvietili na rozmery 235/55 R17, ktoré sú vhodné pre rodinné autá, aj na športovo ladené 225/40 R18.

Od 1. apríla sa môžete preháňať po našich cestách na letných pneumatikách bez obáv z pokuty. Teda pochopiteľne v takom prípade, že obutie vášho vozidla má predpísanú hĺbku dezénu. Pripomeňme, že letná pneumatika musí mať dezénové drážky hlboké minimálne 1,6 milimetra. Ide o hraničnú hodnotu, keď sú pneumatiky už značne opotrebované, čo sa môže prejaviť na jazdných vlastnostiach. Odporúčame preto prezuť auto skôr.

Testy letných pneumatík sú tradičnou súčasťou marcových vydaní nášho časopisu. Zároveň patria k najstabilnejším testom. Skúšky sú niekoľko rokov nemenné, testovací program sa osvedčil a preveril časom. Užitočné je to aj pre spotrebiteľov, pretože to znamená, že nové výsledky sú plne porovnateľné s predchádzajúcimi testami.

Všetky pneumatiky sme skúšali na mokrom aj suchom povrchu, skúmali sme rýchlosť ich opotrebenia, vplyv na spotrebu pohonných hmôt aj hlučnosť.


pneu o rozměrech 235/55 R17 (porovnat)

pneu o rozměrech 225/40 R18 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Letné pneumatiky (120 výrobků)
poslední aktualizace: 25.2.2021


Prihlásiť