Test robotických vysávačov 2020

Publikované v časopise 1/2020

Nastal vek upratovacích robotov? Odpoveď nájdete v našom veľkom robotickom zápolení, v ktorom sa stretlo úctyhodných 34 vysávačov. Skúšali sme, ako si poradia so špinou na dlažbe aj kobercoch, alebo napríklad to, či vysajú aj zvieracie chlpy. Okrem toho sme otestovali aj ich umelú inteligenciu. Postavili sme ich do obývačky a sledovali, či správne rozpoznajú prekážky a nenarobia viac škody ako úžitku. Prezradíme už teraz: často, bohužiaľ, narobia.

Znamená nákup robota koniec domácich prác? Otestovali sme 34 aktuálnych modelov od svetoznámych výrobcov aj našich značiek. Našli sme celý rad rozdielov aj obrovských problémov. Ak výsledky nášho testu zhrnieme, môžeme hneď na úvod prezradiť dve indície.

Po prvé, nevyberajte iba podľa ceny. Test jasne ukázal, že milo prekvapiť môže aj lacný robotický vysávač. Takisto model v cene stoviek eur nemusí vôbec zaručiť perfektné upratovanie. Po druhé, nečakajte zázraky. Niektoré roboty fungujú lepšie, iné horšie, žiadny vám však neuprace byt lepšie, ako by ste to dokázali sami s kvalitným vysávačom klasického typu.


Testované výrobky - robotické vysávače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Robotické vysávače (112 výrobků)
poslední aktualizace: 1.4.2022


Prihlásiť