Test tyčových vysávačov 2020

Publikované v časopise 9/2020

Minulý mesiac sme vám predstavili test klasických podlahových vysávačov, tentoraz potešíme tých z vás, ktorí by radi tyčový model. Vysávali sme prach, chlpy, omrvinky aj konfety, merali výdrž batérie, spotrebu a hlučnosť a nezabudli sme ani na jednoduchosť ovládania. Výsledky sú podobné ako pred rokom, rozdiely v kvalite sú stále značné. Ani vysoká cena nemusí byť zárukou dobrej známky a dokonale čistých podláh.

Desiatky ďalších tyčových vysávačov

Na webe www.dtest.sk/tycove-vysavace nájdete skôr aj novo otestované modely bezdrôtových tyčových vysávačov. Výsledky všetkých výrobkov sú plne porovnateľné, minuloročný aj tohtoročný test prebiehali podľa totožného testovacieho programu. Výrobky je možné rôzne triediť a radiť podľa vybraných parametrov. Výsledky sú prístupné predplatiteľom.

Čo sa týka predaných kusov, vzrástol v poslednom roku podiel tyčových akumulátorových vysávačov na 24 %. A nie je sa veľmi čo čudovať. Vzhľadom na to, že sú dobíjacie, vám pri upratovaní neprekáža kábel a ani nemusíte riešiť, kde sa v miestnosti nachádzajú elektrické zásuvky.

O testy tyčových vysávačov stále prejavujete záujem, a preto sme sa rozhodli vyskúšať ich aj tento rok. V tabuľke nájdete celkovo 28 výrobkov známych značiek. Ich cena sa pohybuje od 75 do 830 eur.

Testovací program zostáva nemenný, výsledky nových vysávačov sú tak plne porovnateľné s tými minuloročnými. Vzhľadom na technické odlišnosti však hodnotenie tyčových modelov nie je možné priamo porovnať s podlahovými, hoci niektoré čiastkové skúšky prebiehajú podľa prakticky totožného scenára.


Testované výrobky - tyčové vysavače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tyčové vysávače (45 výrobků)
poslední aktualizace: 3.9.2020


Prihlásiť