Test vysávačov 2018

Publikované v časopise 9/2018

Po roku sme opäť otestovali nové vysávače. Vybrali sme 34 vreckových a bezvreckových modelov a vyskúšali ich nasávacie schopnosti, výdrž, obsluhu aj hlučnosť. Dobrá správa je, že kvalitný prístroj si možno vybrať aj bez veľkej investície. Horšie je to s ich všestrannosťou. Len máloktorý vysávač si poradí so všetkými povrchmi a spoliehať sa nemožno ani na tvrdenia výrobcov.

Ďalšie otestované vysávače

V našej databáze na dtest.sk/vysavace nájdete desiatky ďalších otestovaných vysávačov. Keďže používame rovnaký testovací program už od roku 2015, môžete smelo porovnávať schopnosti starších prístrojov s tými aktuálnymi.

Ako si vybrať ideálny vysávač? V obchodoch sa ponúkajú prístroje, ktoré sa cenou líšia aj desaťnásobne a len ťažko rozoznáte, ktorý bude najvhodnejší práve na podlahy vo vašom byte. Preto vysávače na našom trhu podrobujeme všestranným testom.

Teraz sme vybrali 17 vysávačov s vymeniteľným vreckom a ďalších 17 s prachovou nádobou. Skúšame, ako vysávajú koberec, keramické podlahy, škáry aj v rohoch pri stenách. Overovali sme aj to, ako si poradia s chlpmi maznáčikov v koberci. Zamerali sme sa aj na to, či efektívne filtrujú prach a nebudú ním dráždiť alergikov, zmerali sme ich hlučnosť aj spotrebu elektriny a v záťažovom teste sme preverili životnosť motora a navíjacieho kábla.


Sáčkové vysavače (porovnat)

Bezsáčkové vysavače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vysávače (222 výrobků)
poslední aktualizace: 30.6.2022


Prihlásiť