Test letných pneumatík 2008

Publikované v časopise 10/2008

Aká je kvalita letných pneumatík? Porovnávacím skúškam sme podrobili 18 súprav letných pneumatík pre malé autá a 19 sad pre vozy strednej triedy. Ako jednotlivé výrobky dopadli? Ako je to s ich bezpečnosťou?

Čo zistil náš test o lacných pneumatikách?

Letné či zimné pneumatiky: Zimné a letné pneumatiky sa od sebe líšia. Tie zimné sú z mäkšieho materiálu a pri nízkych teplotách lepšie priľnú k vozovke. Niektoré pneumatiky v našom teste dopadli neuspokojivo. Ktoré to sú?

Pneumatiky pre malé a veľké autá: Nechajte si poradiť, ktoré pneumatiky sú najlepšie pre malé autá. Odporučíme vám pneumatiky aj pre tie väčšie. Vyberajte ich starostlivo. Ide o vašu bezpečnosť.

Hluk akarcinogénne látky: Dbajte aj na hlučnosť pneumatík. Niektoré svojim hlukom obťažujú pasažierov aj okolie. Skúmali sme aj podiel rakovinotvorných látok, ktoré sú pri niektorých výrobkoch pomerne vysoké. Test ukázal, že sa nejedná len o problém lacných pneumatík.

TEST je tu pre vás. Tentoraz sme sa zaujímali o bezpečnosť letných pneumatík. Ktorým by ste sa mali vyhnúť a ktoré zvyšujú pravdepodobnosť, že dorazíte do cieľa v poriadku? Predplaťte si náš test a budete vedieť viac.


Zimné pneumatiky staršie (porovnat)

(porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Zimní pneumatiky 2008 (38 výrobků)
poslední aktualizace: 1.10.2008


Prihlásiť