Test detských autosedačiek 2015

Publikované v časopise 6/2015

V júnovom vydaní pravidelne publikujeme test detských autosedačiek. Aj tento rok v ňom nájdete výsledky modelov zo všetkých váhových skupín, prehľadne rozdelených do hodnotiacich tabuliek, a tiež plusy a mínusy jednotlivých produktov. Dočítate sa v ňom o nedostatkoch a problémoch, ktoré sme odhalili pri meraní nežiaducich látok aj pri nárazových skúškach, alebo o nových systémoch, ktoré pomáhajú s tak dôležitým správnym používaním autosedačiek. Nový je aj testovací program, ktorý bol pozmenený na základe aktuálneho vývoja a bohatých skúseností.

Testy detských autosedačiek organizujeme v spolupráci s partnerskými zahraničnými organizáciami a niekoľkými renomovanými európskymi automotoklubmi. Ich výsledky sú často vyhľadávaným zdrojom informácií pre spotrebiteľa aj predajcu. Tiež výrobcovia reagujú na naše zistenia a v podobe rôznych vylepšení ich uvádzajú do praxe. Aj tento rok sme sa v testoch zamerali na ochranu dieťaťa pri čelných aj bočných nárazoch, na jednoduchosť obsluhovania a prítomnosť škodlivých látok.

Tentoraz sme však vďaka novému testovaciemu programu mohli byť prísnejší než kedykoľvek predtým. V nárazových skúškach sme využili vylepšené figuríny a držali sa nových smerníc, ktorých nároky sme v niektorých bodoch ešte zvýšili. Ďalej sme aktualizovali skúšky ergonómie a obsluhovania, ako novinku sme si napríklad všímali zakrivenie časti chrániacej chrbticu pri takzvaných vajíčkach, teda sedačkách pre najmenšie detičky. 

Celkom sme si posvietili na štrnásť modelov (s isofixom aj bez ) rôznych váhových skupín, pričom sme narazili na výrobok, ktorý neuspel po stránke bezpečnosti a za obsah nežiaducich látok si odniesol iba dostatočné hodnotenie. Iná sedačka dostala pri hodnotení obsahu škodlivín dokonca známku nedostatočná.


Testované výrobky - autosedačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Autosedačky (181 výrobků)
poslední aktualizace: 22.10.2019


Prihlásiť