Test detských opatrovateliek 2015

Publikované v časopise 9/2015

Detské elektronické opatrovateľky majú zaistiť bezpečie deťom a pokoj rodičov vo chvíľach, kedy nie sú dieťatku na dosah. Môžeme sa na ne skutočne spoľahnúť? Test dvadsiatich výrobkov ukázal, že pri niektorých môže dôjsť k strate signálu bez toho, aby na to prístroj upozornil.

Detské elektronické opatrovateľky sú zariadenia, ktoré cez vysielač umiestnený pri dieťati prenášajú zvuk do prijímača. Ten má pri sebe rodič, prípadne iný dospelý. Keď dieťa začne plakať, čkať alebo sa inak prejavovať, prístroj zvuk prenesie a rodiča upozorní. Video opatrovateľky navyše dokážu okrem zvuku prenášať aj obraz, takže dospelí môžu na diaľku kontrolovať nielen to, aké zvuky dieťa vydáva, ale aj ako sa pri tom správa.

V aktuálnom teste sme preverili celkom dvadsať detských opatrovateliek. Boli medzi nimi klasické audio opatrovateľky, ale aj video opatrovateľky a dva modely takzvaných smart opatrovateliek.

Pri skúškach sme sa zamerali na kvalitu prenosu signálu a odolnosť voči jeho rušeniu. Zaujímal nás tiež dosah prístroja či jednoduchosť obsluhovania. Súčasťou testu boli aj pádové skúšky, ktoré preverili kvalitu spracovania všetkých výrobkov.


Video pestúnky (porovnat)

Audio pestúnky (porovnat)

Smart pestúnky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Smart pestúnky (2 výrobků)
poslední aktualizace: 3.9.2015
Video pestúnky (7 výrobků)
poslední aktualizace: 3.9.2015
Audio pestúnky (11 výrobků)
poslední aktualizace: 3.9.2015


Prihlásiť