Test blu-ray prehrávačov 2011

Publikované v časopise 10/2011

Blu-ray prehrávače určujú nové štandardy kvality obrazu. Ako sú na tom jednotlivé prístroje a zvládnu aj lacnejšie modely svoju funkciu? A aké sú ďalšie možnosti blu-ray prehrávačov?

                         

Čo zistil dTest o blu-ray prehrávačoch?

Prínosy blu-ray: Blu-ray vám prinášajú ostrejší obraz, jemnejšie detaily, vernejšie farby a viac odtieňov.  Nie s každým televízorom si však tieto vlastnosti naplno užijete.

Úskalia blu-ray: Čo sa týka kvality obrazu, sú prehrávače porovnateľné. Niektoré modely majú však problémy pri načítavaní poškodených médií. Stretnete sa aj s pomalšou odozvou pri zapínaní prístrojov a dlhším načítaním médií. Našli sme aj ďalšie nedostatky.

Pripojenie: Samozrejmosťou je prípojka HDMI, konektor USB, ale i ethernetové rozhranie a bezdrôtové pripojenie (wi-fi). Aké sú možnosti rôznych pripojení a ako je to pri konkrétnych modeloch? Vieme viac.

Naše testovanie: Pri testovaní kvality blu-ray prehrávačov sme brali do úvahy obraz, čítanie poškodených médií, spotrebu elektrickej energie, obsluhovanie, rýchlosť a vybavenosť prístrojov.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme skúmali blu-ray prehrávače. Ktoré prístroje spĺňajú najvyššie nároky na kvalitu? Predplaťte si časopis dTest a získate porovnanie jednotlivých modelov.


Testované produkty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Blu-ray prehrávače (49 výrobků)
poslední aktualizace: 5.9.2012


Prihlásiť