Test blu-ray prehrávačov 2012

Publikované v časopise 9/2012

 

Vysokému rozlíšeniu súčasných televízorov už klasické DVD nestačia. Na trhu s filmovými nosičmi sa preto presadzuje už tretia generácia optických diskov nazývaných blu-ray. Na prvý pohľad sa od DVD nelíšia, rozdiel poznáte až po vložení do prehrávača. Vďaka pokročilejšej technológií je video na blu-ray diskoch uložené v päťkrát vyššom rozlíšení. Ktorý prehrávač zvoliť, vám napovie test.

Čo zistil dTest o blu-ray prehrávačoch?

Rozšírenosť blu-ray: DVD stále jasne dominujú. Nie je to dané len nižšou cenou a väčšou ponukou titulov, ale aj tým, že je menej domácností vybavených blu-ray prehrávačmi. Ich ceny však v posledných rokoch klesajú.

Výhody blu-ray prehrávačov: Hlavným prínosom technológie blu-ray je vysoké rozlíšenie videa. Všetky testované prehrávače sprostredkujú výborný obraz. Musíte však mať adekvátny novší televízor. Prístroje prečítajú aj poškodené disky a majú rad doplnkových funkcií. Však mnohé z nich majú dnes aj televízory.

Nevýhody blu-ray prehrávačov: Pri niektorých modeloch sa objavili problémy s kompatibilitou. Nepoteší vás ani pomalé načítanie blu-ray diskov. Čakaniepri prehliadaní fotografií vás odradí. Ktorých modelov sa to týka?

Naše testovanie: Pri hodnotení sme brali do úvahy obraz, čítanie poškodených médií, celkovú rýchlosť, obsluhovanie, spotrebu elektrické energie a vybavenosť.

dTest je tu pro vás. Tentoraz sme sa zamerali na blu-ray prehrávače. Viete podľa čoho ich vyberať? Aké kvalitné sú jednotlivé modely? Predplaťte si dTest a budete vedieť viac. 


Testované produkty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Blu-ray prehrávače (49 výrobků)
poslední aktualizace: 5.9.2012


Prihlásiť