Databáze nebezpečných výrobků

Shenzhen Xinjia Lighting svítidlo

Hlásenie RAPEX 23/2019

Stříbrné čtvercové svítidlo s několika stovkami jednotlivých LED žárovek a černým plastovým podkladem. Zabaleno v prosté, hnědé kartonové krabici. Výrobek byl prodáván online, zejména prostřednictvím služby Amazon.

Typ výrobku ZW0173
Kategórie Domácnosť - Elektrické zariadenia - svetlá
Riziko Úraz elektrickým prúdom
Nebezpečenstvo

Výrobek není uzemněn a izolace není dostatečná. Kovový obal výrobku by se tak mohl stát živým a při dotyku způsobit uživateli úraz elektrickým proudem.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a příslušných evropských norem EN 60335, EN 60320, EN 60228 ani příslušných národních norem ohlašující země.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Velká Británie
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: výrobek byl odstraněn z nabídky Amazon.

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (dovozce).

Dátum vydania 10.06.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť