Databáze nebezpečných výrobků

Sterntaler dětské capáčky

Hlásenie RAPEX 33/2013

Boty pro lezoucí děti o velikosti  21/22; svršek je z šedohnědé kůže, v přední části boty je podšívka z béžovošedého textilu, podrážka je ze světle šedé kůže, aplikace: pruhy z modré kůže a modré auto.

Typ výrobku položka č.55320, velikost: 21/22, barva: 943
Kategórie Deti – testy kočíkov, detského tovaru a výživy pre deti - Oblečenie, textil a módne doplnky
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje  až 10,4 mg/kg šestimocného chromu, který je klasifikován jako dráždivý a může vyvolat alergické reakce.

Krajina pôvodu Čína
Čiarový kód 4 004701 030812
Krajina záchytu Ohlasujúci: Německo
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Povinná opatření: jiná.

Dátum vydania 02.09.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť