Databáze nebezpečných výrobků

Ferrino Obaly lahve a placatky

Hlásenie RAPEX 39/2011

Černé neoprenové obaly na termosky a lahve se značkou “Ferrino” a logem zabalené v kartonové krabici s obrázkem výrobku.

Typ výrobku není na samotném výrobku. Identifikační kód na 10 krabicích s placatkami(váha 79 kg): 868985—YMLU488024; Identifikační kód na 28 krabicích s lahvemi (váha 223 kg) 868985—YMLU488024.
Kategórie Šport a turistika - Vybavenie pre šport a voľný čas
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Výrobek představuje chemické nebezpečí kvůli značnému vystavení naftalenu (přítomný v koncentraci 4,7 mg/kg materiálu) a toluenu (přítomný v koncentraci 0,12 mg/kg materiálu).

Krajina pôvodu Čína
Krajina záchytu Ohlasujúci: Itálie, Ďalšie: Španělsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Celní úřady zakázaly dovoz.

Dátum vydania 04.10.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť