Databáze nebezpečných výrobků

SUN & RISE Dětská souprava

Hlásenie RAPEX 49/2010
Dvoudílná dětská souprava s mikinou na zip s kapsami. Mikina má na vnitřní straně kožíšek, má kapuci se stahovacími šňůrkami a plastovými kolíčky na koncích. Na přední straně mikiny je nápis "HIP HOP street games 26". Nohavice mají postranách svislé pruhy. V elastickém pasu kalhot je také provázek. Velikost: 92.

Typ výrobku RT-57
Kategórie Deti - Oblečenie, textil a módne doplnky
Riziko Uškrtenie, udusenie
Nebezpečenstvo
Výrobek představuje riziko uškrcení kvůli stahovacím šňůrkám na kapuci mikiny a udušení kvůli kolíčkům, které lze snadno oddělit a spolknout.
Krajina pôvodu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.
Krajina záchytu Ohlasujúci: Maďarsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine Úřady nařídily stažení zboží z trhu a od spotřebitelů.
Dátum vydania 07.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť