Databáze nebezpečných výrobků

Jumex dámské boty

Hlásenie RAPEX 27/2013

Dámské lodičky s béžovým podpatkem vysokým cca 8 cm, světle hnědou podrážkou, béžovým lesklým textilním svrškem se stříbrnou ozdobnou sponou s průhlednými kamínky. Výstelka je ze světle hnědé kůže. Krabice je bílá s černým víkem.

Typ výrobku model č. HP3829, barva: Cold/Gold, 200016690
Kategórie Deti - Oblečenie, textil a módne doplnky
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 170 mg/kg šestimocného chromu, který je klasifikován jako dráždivý a může vyvolat alergické reakce.

Krajina pôvodu Čína
Krajina záchytu Ohlasujúci: Německo
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Povinná opatření: zákaz nabízení zboží a jakýchkoliv doprovodných činností.

Dátum vydania 17.07.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť