Databáze nebezpečných výrobků

Rose by NB Dámská obuv (Terlik)

Hlásenie RAPEX 51/2010
Dámská obuv, černobílá. Kolem paty a kotníku je proužek s kovovými prvky, které přichází do kontaktu s kůží a mají ostré hrany. Obuv se prodává bez obalu.

Kategórie Šport a turistika - Oblečenie, textil a módne doplnky
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo
Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože uvolňuje nikl (naměřená hodnota 0,96 µkg/cm/týden) a je po dlouhou dobu v kontaktu s kůží.
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.
Krajina záchytu Ohlasujúci: Bulharsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine Úřady nařídily stažení zboží z trhu.
Dátum vydania 21.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť