Databáze nebezpečných výrobků

Aegean's Greece náušnice

Hlásenie RAPEX 49/2019

Kovové náušnice

Typ výrobku Výr. 24062 a výr. 94603
Kategórie Ostatné - Dekoratívne predmety + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože kov obsahuje nadměrné množství kadmia (naměřená hodnota 0,27 % hmotnostních) a olova (naměřená hodnota 2,8 % hmotnostních).
Kadmium je škodlivé pro lidské zdraví, protože se hromadí v těle a může poškodit orgány a může způsobit rakovinu. Olovo je škodlivé pro lidské zdraví, protože se hromadí v těle, může ovlivnit plodnost a ohrozit kojené nebo nenarozené děti. 

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení REACH.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Švédsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: zamítnutí dovozu zboží na hranicích; označení výrobků vhodným varováním před riziky (dovozce).

Dátum vydania 08.12.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť