Test vysávačov 2021

Publikované v časopise 8/2021

Testy podlahových vysávačov vám prinášame každý rok. Ani nie preto, že by sme boli fanatickí milovníci upratovania. Bez vysávača sa skrátka súčasná domácnosť zaobíde len ťažko. Kvalitný spotrebič váš domov ľahko zbaví prachu, chlpov, omrviniek aj iných drobných nečistôt, naopak, nekvalitný niekedy dokáže narobiť viac škody, ako úžitku. Ako si vybrať ten pravý? Pomôcť by vám mohol náš test. V laboratóriu aktuálne preverili 30 vreckových aj bezvreckových modelov a našli aj dobré kusy za prijateľnú cenu.

Vreckové aj bezvreckové vysávače sú aj v čase vzostupu tyčových a robotických modelov nestarnúcou klasikou. Vyskúšali sme 15 modelov s prachovým vreckom a 13 výrobkov, ktoré nečistoty plnia do nádoby. V oboch kategóriách sme našli vydarené kusy, ale aj také, ktoré s čistým svedomím rozhodne nemôžeme odporučiť.

Všetky produkty museli prejsť náročným testovaním účinnosti vysávania a filtrácie prachu. Zamerali sme sa aj na ovládanie, spotrebu a hlučnosť. V neposlednom rade bol každý vysávač podrobený záťažovému testu.


sáčkové vysavače (porovnat)

bezsáčkové vysavače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vysávače (203 výrobků)
poslední aktualizace: 29.7.2021


Prihlásiť