Test autosedačiek 2019 II

Publikované v časopise 11/2019

Vzhľadom na vysoký záujem o bezpečnosť detských autosedačiek každoročne prinášame našim čitateľom dve skupiny testov. Rozsiahlejší jarný test teraz dopĺňame porovnaním nových zaujímavých modelov. Ako obvykle sme sa zamerali na rôzne veľkostné skupiny pre bábätká, batoľatá, predškolákov aj školákov. Bohužiaľ, ani tentoraz sme sa nezaobišli bez nepodarkov. Potešujúci je aspoň fakt, že rizikové sedačky predstavujú menšinu.

V nasledujúcich riadkoch vám postupne predstavíme výsledky jednotlivých veľkostných kategórií sedačiek. Všetky prešli rovnakou testovacou procedúrou, ktorá zostáva od roku 2015 nemenná, a preto si môžete bezpečnosť nových sedačiek porovnávať so staršími modelmi v našej webovej databáze. Ak vám niektorá sedačka z aktuálneho alebo ktoréhokoľvek predošlého testu padla do oka, odporúčame vám zájsť do predajne s vlastným vozidlom a − ak je už dieťa na svete − aj s vašou ratolesťou.

Ak vám v tomto vydaní chýba zástupca vašej obľúbenej značky, odporúčame vám pozrieť si spomínanú webovú databázu, ktorá v súčasnosti obsahuje viac ako 170 výrobkov.


od 4 do 12 let (porovnat)

přibližně od 1 do 12 let (porovnat)

od 1 do 4 let (porovnat)

přibližně do 4 let (porovnat)

přibližně do 18 měsíců (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Autosedačky (181 výrobků)
poslední aktualizace: 22.10.2019


Prihlásiť