Test detských autosedačiek

Publikované v časopise 6/2018

Detské autosedačky sú na našich cestách stále pomerne novou záležitosťou. Bezpodmienečná povinnosť používania pre všetky deti platí až od roku 2008. Nemecký auto klub ADAC, s ktorým na testoch detských autosedačiek spolupracujeme, však zádržné systémy prvýkrát skúšal už v apríli 1966. Môžeme tak smelo vyhlásiť, že v skúsenostiach a odbornosti v oblasti bezpečnosti detských pasažierov nenájdete v Európe väčšiu autoritu.

Detské autosedačky sú na našich cestách stále pomerne novou záležitosťou. Bezpodmienečná povinnosť ich používania pre všetky deti platí až od roku 2008. Nemecký autoklub ADAC, s ktorým na testoch detských autosedačiek spolupracujeme, však zádržné systémy prvýkrát skúšal už v apríli 1966. Môžeme tak smelo vyhlásiť, že sa týka skúseností a odbornosti v oblasti bezpečnosti detských pasažierov, nenájdete v Európe väčšiu autoritu.

Výsledky testov detských autosedačiek si v priebehu rokov vybudovali rešpekt zo strany motoristických klubov aj samotných výrobcov. Skúšky svojou náročnosťou ďaleko presahujú požiadavky platných noriem, čím skúšobňa motivuje jednotlivé značky k vyvíjaniu bezpečnejších a kvalitnejších výrobkov − napríklad bočné nárazy testoval ADAC dlho pred tým, než to začala požadovať norma.

Testovací program, ktorým všetky autosedačky prechádzajú, zostáva už dlhšie ako tri roky nemenný. Najdôležitejším parametrom, pochopiteľne, aj naďalej zostáva ochrana dieťaťa, ktorá sa na celkovej známke podieľa 50 % váhou. Okrem toho sme nechali preklepnúť aj jednoduchosť ovládania, ergonomické aspekty sedačiek a tiež to, či neobsahujú nežiaduce a potenciálne škodlivé látky.


přibližně od 4 do 12 let (porovnat)

přibližně od 1 roku do 12 let (porovnat)

přibližně od 1 roku do 4 let (porovnat)

přibližně do 12 let (porovnat)

přibližně do 4 let (porovnat)

přibližně do 18 měsíců (porovnat)

přibližně do 1 roku (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Autosedačky (181 výrobků)
poslední aktualizace: 22.10.2019


Prihlásiť