Test multifunkčných tlačiarní 2012

Publikované v časopise 3/2012

 

S tlačiarňou si dnes môžete priniesť domov tiež skener a kopírku, prípadne aj fax. Cenami sa tieto multifunkčné zariadenia od jednoúčelových tlačiarní nemusia výrazne odlišovať, a tak nie je ťažké ich popularitu pochopiť. Dobrá správa je, že pomerne kvalitné kusy sa dajú nájsť aj medzi lacnejšími modelmi. Pozornosť je však nutné venovať nákladom na tlač, ktoré nemusia byť práve nízke.

 

Čo zistil dTest o multifunkčných tlačiarňach?

Atramentové a laserové tlačiarne: Pred kúpou tlačiarne zvážte, či zvolíte laserovú alebo atramentovú tlačiareň. Laserová je drahšia, ale často má nižšie náklady na tlač.

Náklady na tlač: Medzi jednotlivými tlačiarňami sú veľké rozdiely v nákladoch na tlač. Zamerajte sa na to predovšetkým vtedy, ak chcete tlačiť väčšie množstvo textov či obrázkov. Okrem náplne do tlačiarne predstavujú ďalšie náklady na tlač aj fotografické papiere. Fotografie tlačené na kancelársky papier nie sú kvalitné.

Obsluha a údržba: Určite chcete tlačiareň, ktorá sa vám bude ľahko obsluhovať aj udržiavať. V jednoduchosti obsluhy sa jednotlivé prístroje líšia. Testovali sme aj modely, ktoré za údržbu získali horšie známky.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na multifunkčné tlačiarne. Ktoré výrobky sú najkvalitnejšie? Pri kúpe tlačiarne berte do úvahy aj náklady na tlač. Niektoré tlačiarne sú požierači atramentu. Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - tiskárny (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tlačiarne jednoúčelové a multifunkčné (296 výrobků)
poslední aktualizace: 31.12.2015


Prihlásiť