Test multifunkčných tlačiarní 2013

Publikované v časopise 10/2013

Dobrú tlačiareň s kopírkou a skenerom kúpite už za 60 EUR, najlepšie výkony však podávajú prístroje niekoľkonásobne drahšie. Cena tlačiarne ani kvalita jej výstupov však nič nehovorí  o tom, koľko v skutočnosti miniete za atrament či toner. Rozdiely v nákladoch na tlač pritom nie sú zanedbateľné. Nepríjemným zistením je vysoká skrytá spotreba niektorých atramentových tlačiarní, prejavujúca sa najmä pri sporadickom použití.

Nákup tlačiarne je dobré neunáhliť a najprv si ujasniť priority. Na čo konkrétne budete zariadenie používať? Aké typy dokumentov máte v pláne najčastejšie tlačiť? Nakoľko je pre vás dôležitá rýchlosť a kvalita tlače? A samozrejme, koľko ste ochotní minúť peňazí nielen za tlačiareň, ale tiež za samotnú tlač.

Tentoraz sme sa zamerali na populárne multifunkčné tlačiarne vybavené navyše skenerom a kopírkou. Do výberu sme zaradili tlačiarne atramentové aj čiernobiele a farebné laserové. Okrem kvality tlače, kopírovania a skenovania sme sa pozreli tiež na spotrebu farieb. V teste sme zisťovali náklady na tlač jednej stránky textu, grafiky aj fotografie.

Okrem iného nás zaujímalo, koľko atramentu tlačiarne spotrebujú pri údržbe hlavy, čo sa na peňaženke môže prejaviť zvlášť pri sporadickom tlačení. Prekvapivým zistením je, že táto dodatočná spotreba sa pri rôznych modeloch výrazne líši a v niektorých prípadoch má na ceny tlače veľmi výrazný vplyv.


Testované výrobky - tiskárny (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tlačiarne jednoúčelové a multifunkčné (296 výrobků)
poslední aktualizace: 31.12.2015


Prihlásiť