Test umývačiek riadu 2008

Publikované v časopise 6/2008

V dnešnej dobe stále pribúda domácností, v ktorých je samozrejmosťou umývačka riadu. Mnohí ju však stále považujú za zbytočného „žrúta“ vody. Táto pochybnosť nie je na mieste. Také boli umývačky predtým. Dnes vodu šetria. Vyplatí sa umývačka aj vám?

Čo zistil náš test o umývačkách riadu?

Vlastnosti umývačky riadu: Je nutné počítať s tým, že umývačky síce šetria vodu, ale rozhodne nie čas. Program umývania väčšinou trvá okolo dve a pol hodiny. Niektoré umývačky sú aj hlučné. Testovali sme vlastnosti jednotlivých výrobkov a zamerali sme sa aj na kvalitu úsporného programu.

Boj so špinou: Testovali sme umývacie schopnosti jednotlivých prístrojov pri odstraňovaní špiny. Použili sme predovšetkým potraviny, ktoré sa ťažko odstraňujú (špenát, ovsené vločky, vajce), ale tiež zapečený riad. Ako si s tým jednotlivé prístroje poradili?  

Bezpečnosť umývačky: Sústredili sme sa na bezpečnosť, predovšetkým na to, či vodou z umývačky nevytopíte susedov či nespôsobíte požiar.

TEST je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na umývačky riadu. Skutočne vám ušetria prácu? Sú výhodné? Aké vlastnosti majú konkrétne výrobky? Predplaťte si náš test a budete vedieť viac.


Testované výrobky - myčky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Umývačky staršie (41 výrobků)
poslední aktualizace: 1.3.2009


Prihlásiť