Test umývačiek riadu 2011

Publikované v časopise 9/2011

Vyberáte si umývačku? Nepozerajte sa len na jej výkon. Oveľa väčšie  rozdiely pri jednotlivých prístrojoch sú v spotrebe energie. Zvoľte si prístroj, s ktorým ušetríte nemalé finančné prostriedky.

Čo zistil dTest o umývačkách?

Testovanie umývania: Pre všetky umývačky sme pripravili rovnaké podmienky – rovnako zašpinené riady, rovnakú tvrdosť vody, rovnaké vonkajšie podmienky. Ako dopadli jednotlivé prístroje?

Spotreba energie: Rozdiely v spotrebe energie sú pri jednotlivých prístrojoch väčšie ako rozdiely vo výkone. Niektoré umývačky umyjú plnú várku špinavého riadu s použitím dvanástich litrov vody, iné potrebujú na umytie rovnakého množstva riadu sedemnásť litrov vody. Odlišná je aj elektrická spotreba, ktorá je závislá na dĺžke cyklu umývania.

Čo je ešte nutné brať do úvahy pri výbere umývačky: Pri výbere umývačky sa musíte rozhodnúť, či si zvolíte voľne stojacu alebo vstavanú umývačku. Ďalej berte do úvahy tiež konštrukciu košov a ďalších častí umývačky. Dôležité je, aby sa vám umývačka dobre obsluhovala, ale tiež pohodlne udržovala. 

Naše hodnotenie: Pri hodnotení v našom teste sme sa sústredili na umývací cyklus, spotrebu elektrickej energie a vody, obsluhovanie, hlučnosť, dĺžku umývacieho cyklu a návod na použitie.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na testovanie umývačiek. Vieme, aký je ich výkon, ale aj to, ktorý prístroj má najmenšiu spotrebu energie. Predplaťte si náš dTest a budete to vedieť tiež.


Testované výrobky - myčky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Umývačky 2011 (36 výrobků)
poslední aktualizace: 20.9.2011


Prihlásiť