Test domácich kín 2010

Publikované v časopise 11/2010

Pokiaľ si chcete maximálne vychutnať film či iný televízny záznam a priblížiť sa kvalitou kinu, kúpte si domáce kino. Možnosti sú rôzne. Ako je to s priestorovým zvukom jednotlivých riešení? Test to vie…

Čo zistil náš test o domácom kine?

Sústavy 2.1 verzus 5.1: Dáte prednosť systému 5.1, alebo vám postačí 2.1? Testovali sme kvalitu ich priestorového zvuku. Všeobecne lepšie dopadli systémy 5.1, ale nie všetky. Čo sa dá oceniť u 2.1? Rozšírte si vedomosti o možnostiach priestorového zvuku.

Všestranné využitie domáceho kina: Súčasťou sústavy je aj rádio. Má však svoje nevýhody. Môžete tiež prehrávať hudobné CD a celkovo vytvoriť kvalitný domáci zvukový systém. Je však nutné počítať s tým, že akustické požiadavky filmov a hudby sa líšia.

Ako je to s HDMI káblami: HDMI káble slúžia k prepojovaniu blu-ray s televízormi. HDMI káble zoženiete v rôznych cenových reláciách. Britské testy však ukazujú, že ich kvalita je porovnateľná. Nemíňajte teda zbytočne.

Test je tu pre vás. Tentoraz vám poradí, aké domáce kino si vybrať. Ako dopadli jednotlivé prístroje a aká je ich cena? Predplaťte si náš test a budete vedieť viac.


Systémy 2.1 (porovnat)

Domáce kiná 2010 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Domáce kiná 2010 (12 výrobků)
poslední aktualizace: 1.11.2010
Systémy 2.1 (19 výrobků)
poslední aktualizace: 30.11.2012


Prihlásiť