Test domácich kín 2012

Publikované v časopise 12/2012

 

Bez kvalitnej zvukovej aparatúry je veľký plochý televízor len polovičnou zábavou. Zatiaľ, čo sa rozlíšenie obrazu v posledných rokoch výrazne zvýšilo, zvuk ani tých lepších televízorov náročnejšieho diváka pravdepodobne celkom neuspokojí. Riešením môže byť sústava domáceho kina, ktorá okrem kvalitnejšej reprodukcie, sľubuje často aj strhujúci zážitok z priestorového zvuku. Ako však ukázal test, nie vždy sa tento sľub splní.

 

Čo zistil dTest o domácich kinách?

Domáce kiná: Ich úlohou je sprostredkovať divákom autentickejší zážitok vďaka kvalitnej reprodukcií a priestorovému zvuku. Nie všetky typy domácich kín to dokážu. Pokiaľ chcete, aby vás zvuky skutočne obklopili, voľte medzi systémami 5.1 so šiestimi reproduktormi.

Systémy 2.1: Výrobcovia aj pri týchto modeloch sľubujú určitý priestorový efekt, ale pokiaľ ho skutočne chcete docieliť, nebudú pre vás vhodnou voľbou. Tri reproduktory skrátka nestačia.

Obsluhovanie domácich kín: Pri niektorých modeloch budete potrebovať pevné nervy už pri inštalácií. Existujú sústavy s jednoduchou automatickou konfiguráciou, ale väčšinou je nutné nastaviť reproduktory ručne.

Naše hodnotenie: Pri hodnotení sme prihliadli okrem iného ku kvalite zvuku, priestorovému efektu a obrazu, ďalej k jednoduchosti obsluhy, schopnosti čítať poškodené médiá, spotrebe elektrickej energie a vybavenosti.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na domáce kiná. Testujeme ich pre vás pravidelne. Čo vám súčasné modely prinesú a ktoré zariadenie bude pre Vás to najvhodnejšie? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Systémy 5.1 (porovnat)

Systémy 2.1 (porovnat)

(porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Soundbary 2012 (4 výrobků)
poslední aktualizace: 30.11.2012
Systémy 5.1 (16 výrobků)
poslední aktualizace: 30.11.2012
Systémy 2.1 (19 výrobků)
poslední aktualizace: 30.11.2012


Prihlásiť