Test televízorov 2023

Sdílejte

Publikované v časopise 8/2023

V súčasnosti sa nám nestáva často, že by sme v našich testoch našli televízory, ktoré by mali úplne nepoužiteľný obraz. To isté sa však, bohužiaľ, nedá povedať o kvalite zvuku. Medzi aktuálne testovanými prístrojmi (tentoraz s rozmermi 50 a 55 palcov) sme našli niekoľko modelov, ktoré v skúškach zvuku pohoreli. Ktoré televízory to boli? Ako sa zariadeniam darilo v ostatných častiach testu?

Televízory v teste

  • skúšky kvality obrazu aj zvuku
  • TV s uhlopriečkami 50 a 55 palcov
  • Samsung, Panasonic, LG, Sony, Philips, TCL a ďalšie

Kvalitný obraz? Ide to aj za rozumnú cenu

Aj keď sa najschopnejšie obrazovky obvykle nájdu medzi drahšími prístrojmi, náš test ukázal, že za slušnou obrazovou kvalitou sa nemusíte driapať do cenových výšok. Niektorým televízorom stačilo na pomerne kvalitný obraz správne nastavenie. Iným divácke pôžitky sabotovali niektoré fyzické vlastnosti obrazoviek, napríklad prílišná odrazivosť povrchu.

TV a spracovanie zvuku: Nenechajte sa nachytať!

Bez správnych informácií pri nákupe televízora, je kvalita zvuku stávkou do lotérie. Medzi testovanými TV sme našli prístroje so skutočne pôsobivým zvukom. Odhalili sme však aj tri zariadenia, ktorým sme v tejto kategórii skúšok udelili najhoršiu známku.

Ovládanie televízora: Často zlyhajú základy

Náš test ukázal, že základné ovládanie televízora nie je zložité. Výrobcovia však pri niektorých svojich modeloch nepremysleli detaily. Výrazné rozdiely sme našli napríklad v spracovaní programových sprievodcov, alebo v prístupe ku konektorom pri umiestnení na stenu.

Smart TV: Súčasný štandard

Televízor už dávno neslúži len na zobrazovanie televízneho vysielania. Mnohé prístroje sú už schopné prehrávať aj digitálny obsah z on-line streamingových služieb, alebo prezerať iný obsah na internete. Náš test ukázal, že mnohí výrobcovia komplikujú používanie inteligentných funkcií už samotným dizajnom používateľského rozhrania.

Nepodceňujte náklady na prevádzku

Naše laboratórium meralo pri testovaní aj spotrebu elektrickej energie televízora. Aj v tejto kategórii skúšok odhalila gigantické rozdiely medzi jednotlivými modelmi. Niektoré prístroje sa na vašich výdavkoch za energie prejavia minimálne. Iné sa určite zaradia medzi najhladnejšie spotrebiče, aké doma máte.

Televízory v rukách odborníkov

Naše testy sú viac ako recenzie. Testované výrobky nám nikdy neposkytujú výrobcovia. Nakupujeme ich tak, ako bežní spotrebitelia. Všetky produkty testujeme v akreditovaných laboratóriách a hodnotenie vypočítavame zo zaznamenaných dát. Prečítajte si viac o tom ako pracujemeako testujeme televízory.


TV o úhlopříčce 140 cm (55 palců) (porovnat)

TV o úhlopříčce 127 cm (50 palců) (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Televízory (166 výrobků)
poslední aktualizace: 8.12.2023


Prihlásiť