Databáze nebezpečných výrobků

GMG světelný meč Beamz

Hlásenie RAPEX 32/2019

Světelný meč na hraní dlouhý asi 80 cm se stříbrnou rukojetí a bílou čepelí (s barevnými světýlky). Zabaleno v celofánu s černým papírovým štítkem.

Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Stříbrná barva na hračce obsahuje olovo (naměřená hodnota: 112 mg/kg). Dítě by mohlo hračku vložit do úst. Vystavení olovu je škodlivé pro lidské zdraví a způsobuje vývojovou neurotoxicitu.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-3.

Čiarový kód 5033289002064
Krajina záchytu Ohlasujúci: Velká Británie
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (dovozce).

Dátum vydania 12.08.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť