Databáze nebezpečných výrobků

kočárek s panenkou Beautiful Pram – Lovely Baby Barrow

Hlásenie RAPEX 32/2019

Růžový skládací kočárek s panenkou. Panenka je napájená třemi knoflíkovými bateriemi. Baleno v průhledném plastovém sáčku s kartonovým štítkem.

Typ výrobku N:7401 AS688
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Knoflíkové baterie jsou snadno přístupné bez použití nějakého nástroje. Prostor pro baterie lze snadno otevřít bez použití nějakého nástroje a knoflíkové baterie tak zůstanou přístupné. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a mohlo by dojít k poškození gastrointestinálního traktu.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušných evropských norem EN 71-1 a EN 62115.

Čiarový kód 882015074010
Krajina záchytu Ohlasujúci: Slovensko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů; varování spotřebitelů před riziky; stažení výrobku z trhu (prodejce).

Dátum vydania 12.08.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť