Databáze nebezpečných výrobků

ochranná maska

Hlásenie RAPEX 20/2020

Látková ochranná dýchací poloobličejová maska s údajnou ochrannou schopností vůči Covid 19. Výrobek byl prodáván online.

Kategórie Ostatné - Ochranné pomôcky
Riziko Zdravotné
Nebezpečenstvo

Výrobek je nabízen s ochrannou schopností proti virům, jeho filtrační kapacita však nebyla certifikována příslušným orgánem pro ochranné pomůcky. V důsledku toho nemusí výrobek splňovat požadavky na ochranu zdraví a bezpečnost a ani při kombinaci s dalšími ochrannými pomůckami nemusí správně chránit. 
 

Krajina pôvodu Čína
Padělek NE
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o osobních ochranných prostředcích.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Dánsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: zákaz uvádění výrobku na trh a všech doprovodných činností (dovozce).

Dátum vydania 18.05.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť