Databáze nebezpečných výrobků

Bacoma létací lampion "Lanternes a voeux - 100% Biodegradable"

Hlásenie RAPEX 30/2013

Bílý lampion prodávaný v průhledném plastovém obalu s listem papíru s popisem výrobku a návodem k použití. Dodává se v bílé a červené barvě.

Typ výrobku zboží č.30096
Kategórie Šport a turistika - Dekoratívne predmety + šperky
Riziko Chemické, popálenie, požiar
Nebezpečenstvo

Výrobek představuje nebezpečí popálení a požáru, protože papír lampionu není odolný vůči ohni. Hrozí také chemické nebezpečí, protože knot obsahuje azbestová vlákna.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Francie
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Dátum vydania 08.08.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť