Test krosových bicyklov 2019

Publikované v časopise 6/2019

Krosové bicykle sa hodia na cesty aj do prírody. No ako si v záplave značiek vybrať? Otestovali sme 22 pánskych a dámskych bicyklov v cene do 580 €. Na porovnanie sme k nim pridali ešte jeden lacný unisex bicykel z obchodného reťazca. Zistili sme, že z technického hľadiska sú vcelku bez problémov. Zato pri jazde sa prejavia veľké rozdiely.

Hľadáte bicykel do mesta aj do prírody? Náš test krosových bicyklov je tu práve pre vás. Otestovali sme 22 pánskych a dámskych bicyklov v cene do 580 €. Kvôli porovnaniu sme k nim pridali ešte jeden lacný unisex bicykel z obchodného reťazca Decathlon.

Pre bicykle sme pripravili laboratórne aj praktické skúšky. Pri laboratórnych sme preverovali pevnosť rámu, konštrukciu bicykla, merali sme účinnosť bŕzd a overovali sme aj to, či k bicyklu dostanete všetku povinnú výbavu.

Pri praktických skúškach sme bicykle dali šiestim bicyklistom, ktorí s nimi absolvovali skúšobnú trať do kopca, z kopca, po rovinke, po ceste aj cez terén. Po jej absolvovaní sme sa ich spýtali na pohodlnosť nastavenia sedadla a kormidla, ovládateľnosť kolies v rôznych podmienkach, jazdný komfort a dali sme im aj priestor vyjadriť prípadné nečakané problémy pri jazde.


dámská (porovnat)

pánská (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Krosové bicykle (23 výrobků)
poslední aktualizace: 30.5.2019


Prihlásiť