Test kočíkov 2016

Publikované v časopise 5/2016

Kúpa detského kočíka patrí pri obstarávaní výbavy pre bábätko k najvyšším položkám. Rodičia od kočíka očakávajú, že bude pre nich aj pre dieťa komfortný, bezpečný a nebude obsahovať nežiadúce chemické látky. Tieto vlastnosti preverilo laboratórium pri 10 modeloch. Šlo o kombinované kočíky, ktoré sa predávajú s hlbokou korbou pre bábätká, aj so športovou nadstavbou pre väčšie deti. Niektoré výrobky získali dobré hodnotenie, pri iných sme ale našli bezpečnostné nedostatky aj  nežiadúce chemikálie.

V „predkočíkovej“ ére sa deti prenášali všelijako. V náručí, noši, prenosných kolískach alebo pripevnené na tele matky. Postupne sa spôsob transportu zdokonaľoval, vznikali nosidlá a pojazdné vozíky, ktoré už trochu pripomínali dnešné kočíky. Súčasná ponuka je široká a výber kočíku, ktorý bude vyhovovať dospelým aj dieťaťu, môže byť zvlášť pre prvorodiča neľahkou úlohou.

Aby sme zistili, čo od kočíkov čakať v každodennej prevádzke, podrobili sme ich praktickým skúškam. Kočíky prechádzali modelovými situáciami z reálneho života. Overovali sme, ako sa dajú kočíky zložiť do kufra auta. Niektoré z kočíkov získali nedostatočnú známku pri skúškach bezpečnosti. Iné obsahovali nežiadúce chemické látky.

Po absolvovaní všetkých testov experti z laboratória preverovali ich odolnosť.


Testované výrobky - kočárky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kočíky (52 výrobků)
poslední aktualizace: 3.5.2018


Prihlásiť